23 sierpnia 2018 Usługi 0
przywracanie utraconych danych

Utrata danych z komputera, pendrive’a czy dysku SSD może zdarzyć się każdemu. Zazwyczaj są to sytuacje przypadkowe lub wynikające z działania wirusa. Strata cennych plików nie musi jednak oznaczać, że jesteśmy zmuszeni pożegnać się z nimi na zawsze. Choć dawniej z pewnością by tak było, obecnie technologia jest tak rozwinięta, że istnieją sposoby na skuteczne odzyskiwanie utraconych danych z dowolnego nośnika elektronicznego.

Przywracanie danych może być tanie

przywracanie utraconych danychZadanie to nie może być jednak przeprowadzone przez przeciętnego użytkownika komputera samodzielnie, ponieważ wymaga zastosowania specjalistycznego oprogramowania. Taki program to koszt około 200 złotych za licencję, dlatego tez nie każdy decyduje się na taki wydatek, licząc, że strata danych jest jednorazowa i drugi raz taka sytuacja się nie zdarzy. Z kolei usługa profesjonalnej firmy oferującej skuteczne przywracanie utraconych danych jest o wiele tańsze, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. To firmy działające w branży data recovery, specjaliści, którzy w małym paluszku mają najnowsze technologie i oferują takie rozwiązania techniczne, za pomocą których można odzyskać dane utracone na skutek uszkodzenia logicznego dysku, jak i fizycznego. Jeżeli chcemy skorzystać z takich usług, powinniśmy wybrać firmę sprawdzoną oraz rekomendowaną przez innych klientów.

przywracanie utraconych danychWówczas będziemy mieć pewność, że usługi te będzie charakteryzowała najwyższa jakość i zostaną one przeprowadzone z wykorzystaniem bezpiecznego oprogramowania, które nie wygeneruje żadnych strat. Bardzo często do takich firm zgłaszają się osoby, które przez przypadek usunęły zdjęcia z cyfrowego aparatu fotograficznego. Również odzyskanie plików z takiego nośnika jest jak najbardziej możliwe i dobrej firmie recovery nie przysporzy najmniejszego problemu. Można odzyskiwać za pomocą specjalnego oprogramowania zarówno pliki graficzne, jak i tekstowe, a także pliki z innymi rozszerzeniami. Niezależnie od tego, co przez przypadek utracimy – bez większych kłopotów będziemy mogli przywrócić. Konkludując, chociaż utrata danych nie jest zjawiskiem częstym, zdarza się – najczęściej na skutek spustoszenia poczynionego przez wirusa komputerowego, lub przez przypadkowe działanie samego właściciela komputera, który po prostu zagapił się i usunął nie to, co trzeba.

Jednakże gdy taka utrata danych nam się zdarzy, nie powinniśmy się niczego obawiać, ponieważ będziemy mogli je odzyskać – jeżeli tylko skontaktujemy się z dobrą firmą oferującą usługi z zakresu data recovery. A takich firm jest obecnie na rynku wiele.